W październiku obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego pod hasłem „Zdrowie psychiczne dla wszystkich. Większa inwestycja – większy dostęp”. Święto zostało ustanowione w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego w celu zwrócenia uwagi na dbałość o kondycję psychiczną społeczeństwa, ulepszanie opieki medycznej oraz pomoc osobom dotkniętym chorobami psychicznymi.

W ramach tego wydarzenia w naszej szkole psycholog i pedagog zorganizowały warsztaty, na których ósmoklasiści, pracując w grupach, opracowywali receptę na dobre samopoczucie.

Uczniowie klas 4-8, na lekcjach wychowawczych, mogli zapoznać się z prezentacją poruszającą ten jakże ważny temat. Najmłodsze dzieci wykonały plakaty prezentujące sposoby dbania o swoje zdrowie.

Na korytarzu pojawiła się gazetka, którą mogła obejrzeć cała społeczność szkolna.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tego święta.