9 maja odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Europy. Celem akcji była popularyzacja wiedzy na temat krajów Unii Europejskiej oraz przedstawienie idei zjednoczonej Europy, która gwarantuje wszystkim krajom pokój, demokrację i rozwój gospodarzy z poszanowaniem tożsamości każdego narodu. W tym dniu uczniowie mieli okazję wysłuchać audycji i dowiedzieć się o tym, co nas Europejczyków łączy, co nas dzieliło w przeszłości, jak powstała Unia Europejska i jakie korzyści daje członkostwo w UE, jak również co to jest tożsamość narodowa. W ramach akcji na szkolnych korytarzach pojawiły się flagi wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej oraz podstawowe informacje o każdym kraju. Uczniowie mogli między innymi dowiedzieć się jaka jest stolica każdego kraju i gdzie się on znajduje na mapie Europy. Młodsi uczniowie mogli wziąć udział w zabawie polegającej na rozwiązywaniu wierszowanych zagadek „Jaki to kraj?”