1 czerwca nasza szkoła zorganizowała Dzień Obronności, który połączono z Dniem Dziecka. Z tej okazji gościliśmy żandarmów z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Warszawy jak również żandarmów z Oddziału Żandarmerii Wojskowej z Krakowa. Żandarmi zaprezentowali sprzęt, wyposażenie, uzbrojenie, pojazdy, które wykorzystują w codziennej służbie. Ponadto uczniowie oraz nauczyciela mogli przetestować symulator dachowania i symulator 3D, wziąć udział w pokazie wyszkolenia psa służbowego oraz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Bardzo dziękujemy Komendantowi Głównemu Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. Tomaszowi Połuchowi oraz Komendantowi Oddziału Specjalnego ŻW w Warszawie płk. Sławomirowi Tęczy, Komendantowi Oddziału ŻW w Krakowie płk. Robertowi Musielowi za to , że zaszczycili nas swoją obecnością.