Znamy już wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego “Stół-spotkanie-jedzenie-przedmioty-martwa natura”. Miło nam ogłosić, że wśród laureatów znajduje się kilkoro uczniów naszej szkoły! Trud włożony w wykonanie prac się opłacił. Uczniowie najmłodszych klas, podczas zajęć świetlicowych, zmierzyli się z trudnym tematem – przygotowując się do konkursu, obserwowali ustawioną dla nich martwą naturę i z pomocą wychowawczyń świetlicy przenosili na kartkę własne obserwacje i kompozycje. Swoich sił spróbowali podczas lekcji plastyki również czwartoklasiści, wykonując prace realistyczne i nieco bardziej abstrakcyjne. W ten sposób, w kategorii klas I-III, pierwsze miejsce zajęła Liliana Czyż z klasy 1c, a wyróżnienia otrzymały Wiktoria Bijok z 1c, Maja Jeleń z 2c i Liwia Bobrowska z 3c. W kategorii klas IV-VIII królowały uczennice klasy 4a: na podium stanęła Hanna Kulinowska, zajmując III miejsce, a wyróżnienia otrzymały Blanka Brachaczek i Antonina Nowak. Młodym artystkom gratulujemy talentu i udziału w wystawie! Najciekawsze z prac będzie można bowiem oglądać w Zamku Cieszyn, w oranżerii obok zamkowej kawiarni, od 1 do 18 czerwca.