17 maja uczniowie klasy 1b i 1c wzięli udział w wycieczce do Istebnej i Koniakowa. W Istebnej odwiedzili Chatę Kawuloka. Chata,w której mieści się izba regionalna, powstała w 1863r. i należała do rodziny Kawuloków, którzy zajmowali się muzyką, więc nie brakuje w niej różnych instrumentów. Pan przewodnik opowiadał o historii tutejszych górali, przeplatając ją anegdotami i grą na instrumentach pasterskich : okarynie – małej, uroczej, wykonanej z gliny, rogu – służącym główne do informowania o niebezpieczeństwach, drewnianych piszczałkach czy gajdach – tradycyjnym instrumencie dętym, znanym z góralskich kapel Beskidu Śląskiego.
Następnie udaliśmy się do Centrum Pasterskiego w Koniakowie, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach “Po nitce do kłębka”, degustacji owczych serów i wykonali pamiątkowe magnesy z owczej wełny.