8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty I życzenia. W ten wyjątkowy dzień dziewczynki z klasy 6a zostały powitane kwiatami, życzeniami i słodkościami.

Każda klasa  świętowała to święto na swój sposób. Nasza klasa wybrała się na wycieczkę Śladami Cieszyńskich Kobiet, upamiętniającą ważne dla regionu panie. Uczniowie dowiedzieli się, że Te kobiety miały odwagę, konsekwencję i upór w działaniu, przecierały ścieżki, którymi obecnie podążamy. Zajmowały się różnymi zajęciami – polityką i działalnością charytatywną, rzemiosłem, a nawet prowadziły własną działalność. Odważne, nie bojące się wyzwań, potrafiły tworzyć nowe wartości. Mimo upływu czasu, ich historie nadal potrafią inspirować. Każda z nich robiła to w czym czuła się najlepiej, każda miała silne poczucie tożsamości i dbała, by zostawić po sobie ślad, z którego mogłyby czerpać następne pokolenia. Każda była świetna w czymś innym. Różniły je poglądy, wyznanie, partie polityczne. Łączyło je jedno. Miłość do naszej małej Ojczyzny. Potrafiły trzymać się razem dla dobra wspólnego.

Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. “Nic dwa razy – o Wisławie Szymborskiej”, projekcie realizowanym, w ramach roku poświęconego naszej noblistce – Wisławie Szymborskiej. Podsumowaniem spotkania był quiz internetowy o Wielkiej w zwyczajności poetce.