Greccy bogowie postanowili opuścić Olimp i zagościć w naszych szkolnych progach. Przywieźli ze sobą historie zawarte w mitach i opowieściach, a ich wygląd, barwne stroje i atrybuty pokazały, że wiecznie są piękni i młodzi. Uczniowie klas 5 wykazali się wspaniałą pomysłowością i wyobraźnią. Na lekcji historii przebrali się za bogów greckich. Wybierali postać greckiego boga, bogini, herosa. Ich zadaniem było wcielenie się w wybraną postać poprzez zaprojektowanie odpowiedniego kostiumu i dobranie atrybutów. Pięknie zaprezentowali swoje stroje oraz dużą wiedzę  o bogach.
Był to pomysł na aktywne zajęcia, który miał na celu utrwalenie wiedzy uczniów na temat starożytnej Grecji oraz poznanie ciekawostek na temat poszczególnych bogów. Wszyscy świetnie bawili się podczas przebierania i prezentowania atrybutów władców Olimpu.