Jakiś czas temu pisaliśmy o współpracy, jaką nasi wolontariusze podjęli z Domem Pomocy Społecznej przy parafii św. Elżbiety. Uczniowie z sekcji wsparcia seniorów zdecydowali się cyklicznie odwiedzać to miejsce. Podczas wizyty zapoznawczej, w rozmowach między dziećmi i seniorami, pojawił się temat podróży. To zdecydowało o charakterze kolejnego spotkania… We wtorek nasi wolontariusze pojawili się na dwóch oddziałach ośrodka, aby umilić ich mieszkańcom dzień opowieściami o swoich przygodach. Zuzia, Ada, Klaudia, Kacper i Weronika przygotowali zdjęcia oraz zaprezentowali swoje pamiątki. Podczas wizyty seniorzy mogli także zobaczyć egzotyczne instrumenty i spróbować na nich zagrać. Uczniowie także usłyszeli o nowych dla siebie rzeczach. Tego dnia spotkali panią Bronię, która opowiedziała im o czasach wojny, którą jeszcze pamięta. Poznali również pana Pawła, który wspominał dawne smakołyki, jakich dziś dzieci nie znają. To była chyba cenna wymiana doświadczeń… Planujemy już kolejne spotkanie – tym razem w świątecznej atmosferze!