Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szkoła Wrażliwych Serc”. Projekt ten powstał z inicjatywy Fundacji Mary’s Meals – zarejestrowaną organizację charytatywną, która tworzy programy dożywiania w szkołach, w najbiedniejszych społecznościach na świecie, gdzie głód i ubóstwo uniemożliwiają dzieciom zdobycie wykształcenia. Przystępując do tej ogólnopolskiej akcji uczniowie z każdej klasy na lekcji z wychowawcą obejrzeli film opowiadający o działalności fundacji oraz przygotowali plakaty promujące akcję w szkole. Już niedługo w sklepiku szkolnym pojawi się specjalna puszka, do której będzie można wrzucić dowolną kwotę na rzecz Mary’s Meals. Liczy się każdy grosz! W grudniu wolontariusze wystąpią przed swoimi kolegami oraz nauczycielami w świątecznym przedstawieniu, z którego dochód również przeznaczymy na dożywianie głodujących dzieci z dalekich zakątków świata. O wszystkich działaniach będziemy na bieżąco informować.