Jedna z sekcji wolontariatu zajmuje się wsparciem seniorów. W tym roku szkolnym uczniowie chcący pomagać starszym nawiązali współpracę z Centrum i Ośrodkiem Medycznym Sióstr Elżbietanek. W czwartek wolontariusze odwiedzili po raz pierwszy to miejsce. Była to wizyta zapoznawcza – dyrektor ośrodka oprowadził uczniów po placówce, opowiedział o historii tego miejsca i specyfice pracy. Nie zabrakło też najważniejszego – czyli czasu spędzonego z seniorami. Na tę okazję nasze wolontariuszki, Weronika i Zuzia, upiekły ciasta. Przy herbacie i słodkim poczęstunku zostały przełamane pierwsze lody, a początkową niepewność zastąpiły opowieści i żarty. To spotkanie pokazało dzieciom, jak wygląda codzienność najstarszych mieszkańców Cieszyna i w jaki sposób sami mogą im ją ubarwić. Od razu pojawiły się też pomysły działań na kolejnych wizytach – uczniowie planują bowiem systematycznie odwiedzać seniorów.