Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w niesamowitym spotkaniu z autorką książki „Utopiec w Cieszynie” – panią Ewa Dembiniok. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

Czy utopiec mieszka w Cieszynie? Mieszkańcy Cieszyna i okolic znają historię utopca z baśni i powiastek Śląska Cieszyńskiego. To pytanie od dawna  nurtowało również autorkę książki „Utopiec w Cieszynie”. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się „Dlaczego utopiec stał się bohaterem książki?”, wysłuchaliśmy opowieści o utopcu i obejrzeliśmy piękne ilustracje, które wykonała pani Ewa Dembiniok. Po prezentacji ochoczo przystąpiliśmy do quizu.  Wykazaliśmy się znajomością wysłuchanej lektury. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Zachęcamy wszystkich do wypraw w poszukiwaniu utopca.