18 maja na obiekcie MOSiR Sosnowiec-Niwka rozegrany został XXII Finał Wojewódzki “Z podwórka na stadion” o puchar Tymbarku.
W turnieju udział wzięły 34 zespoły reprezentujące bardzo dobry poziom piłkarski, akademie piłkarskie, szkoły mistrzostwa sportowego.
Zmagania rozpoczęliśmy od wygranej z drużyną z Orzesza. W drugim meczu grupowym, po zaciętej walce ulegamy zespołowi z Bierunia i zajmujemy 2 miejsce w grupie. Po zakończeniu zmagań grupowych i przeliczeniu punktów okazało się, że awansowaliśmy do najlepszej szesnastki turnieju. Losowanie par przydzieliło nam zespół z Goczałkowic. Mecz był zacięty. Chłopcy walczyli o każdy metr boiska, o każdą piłkę. Po wyrównanej walce wygrywamy z zespołem z Goczałkowic i meldujemy się w najlepszej ósemce turnieju. W dalszym etapie trafiliśmy na drużynę z Jastrzębia. Mecz był bardzo trudny i ciężki fizycznie dla naszych zawodników. Po ambitnej walce ulegamy zespołowi z Jastrzębia 4:2 i kończymy turniej na miejscu 5-8 na Śląsku.
W sumie przegrywamy z zespołem, który w turnieju zajął drugie miejsce ulegając Rekordowi Bielsko Biała 0:1.
Należą się ogromne gratulacje dla chłopaków za niesamowite zaangażowanie. Mierzyliśmy się z drużynami ze szkółek piłkarskich, szkół sportowych czy akademii. Zazwyczaj zespoły mają uczniów, którzy chodzą do tego samego klubu. Tym bardziej wynik drużyny zasługuje na ogromne uznanie.
Chłopaki z klasy piątej kończą przygodę z tym turniejem, ale za rok z klasą czwartą walczymy o kolejny finał.
Drużyna w składzie:
Duraj Franciszek, Kubić Igor, Leśniak Cezary, Mazurek Kacper, Mucha Krystian, Pasterny Jan, Samek Filip, Skakuj Michał, Zawada Damian, Zielke Igor.
Opiekun: Waldemar Kubić