Uczniowie działający w Szkolnym Kole Wolontariatu działają w kilku sekcjach – jedna z nich zajmuje się wspieraniem seniorów. Uczennice z klas 4. i 5. są na początku drogi wolontariusza. Aby dobrze zrozumieć potrzeby osób starszych, postanowiły odwiedzić Powiatowy Dom Pomocy Społecznej “Pogodna Jesień”. Podczas wizyty poznały historię placówki, a zarządzająca nią pani dyrektor oprowadziła dziewczynki po najważniejszych miejscach, w których seniorzy spędzają czas. Pracownice DPS opowiedziały o specyfice pracy i odpowiedziały na pytania dzieci. Na zakończenie wizyty wolontariuszki poczęstowały mieszkańców słodkimi upominkami – Weronika i Zuzia upiekły na tę okazję ciasta, a Illary przyniosła czekoladki i pyszne herbaty. Dziewczynki opuściły DPS bogatsze o nowe doświadczenia, pomysły i plany, które pomogą im świadomie i odpowiedzialnie wspierać innych.