21 kwietnia był szczególnie magicznym dniem dla uczniów klas 1a i 3b. Tego dnia przenieśliśmy się do świata, w którym: „Smoki żyją normalnie – uczą się w szkołach, chodzą do pracy, mają rząd i prezydenta… a wieczorami opowiadają swoim smoczym dzieciom bajki na dobranoc – straszne legendy o złych i okropnych ludziach, których należałoby się bać, ale którzy na szczęście tak naprawdę nie istnieją. Tylko, że ludzie przecież istnieją i opowiadają swoim dzieciom takie same historie, ale o smokach.” Odbyliśmy niesamowitą podróż pomiędzy światami, w których spotkały się smok Roar i człowiek Karol z wiernym towarzyszem Prosiakiem. Miejscem magicznym, które pomogło nam podróżować pomiędzy światami, był Teatr Banialuka w Bielsku-Białej. Po niezwykłej podróży wzięliśmy udział w warsztatach aktorskich. Podczas nich poruszone zostały takie zagadnienia, jak m.in. świadomość ciała, rytmu, teatralnej przestrzeni, rola pracy z partnerem, koncentracji. Dzięki udziałowi w wielu ćwiczeniach teatralnych staraliśmy się poznać istotę aktorstwa. Wspólna zabawa w teatr pozwoliła nam uruchomić wyobraźnię i bardziej świadomie spojrzeć na teatr, pracę aktora i samych siebie. Z podróży wróciliśmy pełni wiary w to, że dzięki odrzuceniu uprzedzeń i strachu oraz wspólnemu działaniu można wykonać trudne, a czasem nawet niebezpieczne zadanie.