W dniu 06.04.2022 odbyły się w naszej szkole eliminacje Miejsko-Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju dla szkół podstawowych wzięły udział drużyny z następujących placówek: Szkoła Podstawowa nr 1 w C-nie, Szkoła Podstawowa nr 2 w C-nie oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w C-nie.

Grupę młodszą naszej szkoły reprezentowali: Laura Hes, Kasandra Polok, Igor Kubić, Krystian Mucha. Natomiast w grupie starszej swoją wiedzę i umiejętności prezentowali: Kornel Gaszek, Kamil Targosz i Wiktor Wrona.

Eliminacje składały się z pisemnego sprawdzianu wiadomości (test z przepisów drogowych) oraz jazdy sprawnościowej na rowerze, w której tor przeszkód składał się m.in. z: slalomu z ograniczeniem, czy korytarza z desek.

Ostatecznie obydwie drużyny SP 2 zajęły 2 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy!

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Zdjęcia z turnieju https://photos.app.goo.gl/aUQD5rGFNerHe5Q26