– Nie będę mógł wziąć udziału w konkursie przedmiotowym z języka polskiego, ponieważ przygotowuję się do olimpiady z matematyki, biologii, fizyki i chemii –  stwierdził na początku tego roku szkolnego Kamil Targosz, uczeń klasy 8c.

– Nie chcesz, ale musisz – zdecydowała wówczas jego polonistka, mgr Beata Sabath. Bo kto, jeśli nie Kamil, miałby rywalizować o humanistyczne laury?

Jeszcze jako uczeń klasy siódmej w szkolnym etapie Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego zajął II miejsce, pokonując nawet ósmoklasistów! Otrzymał też dyplom za bardzo dobry wynik i wyróżnienie w XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Fraszka” w kategorii „Adept”. Był laureatem wielu szkolnych konkursów, m. in. na najpiękniejsze opowiadanie twórcze, recytację wiersza Juliana Tuwima czy trenu Jana Kochanowskiego. Współtworzył film o patronie szkoły – 4 Pułku Strzelców Podhalańskich. Napisał nawet teksty trzech prozdrowotnych przedstawień, w których wystąpił potem razem z koleżankami i kolegami z klasy zarówno w naszej szkole, jak i na scenie Domu Narodowego w Cieszynie.

Nic więc dziwnego, że i podczas Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego wspaniale sobie poradził, zdobywając tytuł finalisty!

Co ciekawe, taki sam sukces, ale tym razem pod opieką mgr Alicji Roik – Sojki, odniósł w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki!

To niesamowite!

Gratulujemy Kamilu!