Z okazji przypadającego w marcu Światowego Dnia Poezji nasza szkoła organizuje konkurs jednego wiersza pod tytułem „ZIEMI CIESZYŃSKIEJ – SERCA I SŁOWA”.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas 4-6 oraz dla uczniów klas 7-8
  2. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie poetyckiego portretu postaci, które w szczególny sposób ukochały Śląsk Cieszyński. Mogą to być osoby sławne, których działalność wpisała się bądź teraz współtworzy historię naszego regionu. Bohaterami wierszy mogą być także osoby znane i bliskie tylko autorom utworów, które jednak z rodzinną ziemią łączy szczególna więź
  3. To konkurs jednego wiersza, dlatego każdy uczestnik może napisać tylko jeden utwór poetycki. Jeżeli będzie to wiersz stroficzny – powinien liczyć co najmniej 4 zwrotki, a jeżeli wiersz wolny – nie powinien być krótszy.

Utwory przeznaczone na konkurs – podpisane oraz opatrzone informacją, do której klasy uczęszcza autor i wydrukowane w czterech kopiach formatu A4 należy składać u polonistki mgr Beaty Sabath do piątku 11 marca br.

Ogłoszenie wyników nastąpi 21 marca 2022 roku – czyli w Światowym Dniu Poezji.