Instytut Książki wraz z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przygotowały kolejną edycję kampanii “Mała książka – wielki człowiek” dla najmłodszych uczniów.
Pierwszoklasiści otrzymali książkę “Pierwsze abecadło”. To wybór opowiadań i wierszy, mający zachęcić uczniów i ich najbliższych do aktywnego czytelnictwa.
W skład zestawu wchodzi też broszura dla rodziców – jak korzystać z książki, jak radzić sobie z problemami w nauce czytania ich dzieci, a także propozycje gier i zabaw związanych z opowiadaniami zawartymi w publikacji. Uczniowie otrzymali również alfabet do samodzielnego układania nowych słówek.
Tylko dobrym przykładem możemy zachęcić najmłodszych do czytania – tej najpiękniejszej przygody z książką.
Mamy nadzieję, że taki prezent przyspieszy naukę czytania pierwszaków i pomoże utrwalić nawyk sięgania po książkę. Kto czyta, nigdy się nie nudzi!

3 grudnia klasa 1c odebrała swoje Pierwsze abecadło!
Kolejne klasy odebrały książki w ramach akcji “Mała książka – wielki człowiek” – tym razem klasy 1a i 1b.