W poniedziałek, 13 września 2021 roku klasy 3A, 4B, 5C i 8D udały się na wycieczkę górską na Błatnią. Kierownikiem był Paweł Łodej, a opiekunami wychowawcy i nauczyciele: Ewa Kałuża, Beata Tokarzewska, Anna Żukrowska, Katarzyna Kulka, Julian Nowakowski oraz Waldemar Kubić.

Zbiórka została zaplanowana na godzinę 7.30, a wyjazd o 8.00. Opiekunowie sprawdzili humory, odpowiednie obuwie oraz ubiór dostosowany do górskich warunków całej niemal 70-osobowej grupy.

Mimo prognozy, pogoda tego dnia była stabilna – w miarę ciepło, i co ważniejsze, bez opadów.

Po dojechaniu do centrum Brennej, grupa ruszyła na szlak. Przejście dopasowane tempem do najmłodszych trwało około 2 godzin. Grupa dotarła do szczytu Błatniej. Po drodze zaplanowano dłuższy postój przy schronisku PTTK. Jak zwykle podczas rajdów i wycieczek górskich, uczniowie mieli doskonałą okazję do integracji, rozmów i fotografowania. Klasa 8 sprawdzała kondycję fizyczną po nauczaniu zdalnym. Klasa 4 poznawała nowego wychowawcę. Opiekunowie jak zwykle doceniali luźniejsze rozmowy z wychowankami. Również na szczycie przewidziany był dłuższy postój tak, aby każdy był zadowolony. Po zejściu do Brennej uczestnicy wrócili autokarem do szkoły. Wycieczkę zaplanowano tak, aby uczniowie skorzystali z obiadu w stołówce szkolnej.