Po powrocie do zajęć w szkole uczniowie klasy I c, korzystając z pięknej aury pogodowej, udali się na EKO – Piknik Czytelniczy na tereny zielone przy szkole. Na niezwykłą lekcję zaprosili p. Wicedyrektor – Barbarę Bednarczyk, która przeczytała pierwszakom kolejną przygodę Krasnala Hałabały oraz p. Bibliotekarz – Izę Królicę, która deklamowała wierszyki M. Konopnickiej z lekturki „Co słonko widziało”. Każdy z uczniów zaprezentował swoją ulubioną książkę.

Ponadto dzieci rozmawiały o zdrowym odżywianiu na podstawie przyniesionych na piknik śniadań oraz działaniach ekologicznych, które mogą podjąć chroniąc przyrodę.

EKO – Piknik Czytelniczy to nie tylko okazja do spotkań na świeżym powietrzu, ale również udział w Majowych Dniach Książki i wspólnych zabaw integrujących. To była wspaniała „zielona lekcja” pełna nauki i dobrej zabawy.