Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko,
co pomyśli głowa…”
Juliusz Słowacki

Z okazji przypadającego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego nasza szkoła ogłasza dwa konkursy: prozatorski i poetycki.

Regulamin konkursu prozatorskiego: „MARZĘ, BY BYĆ PISARZEM”

1. Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie opowiadania twórczego o wizycie niespodziewanego gościa – wybranego bohatera lektury obowiązkowej w swoim domu. W czasie tego spotkania ma wydarzyć się coś niezwykłego. Autor pracy powinien wykazać, że dobrze zna postać, którą uczynił bohaterem swojego opowiadania.

2. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: dla uczniów klas IV – VI oraz dla uczniów klas VII – VIII

3. Praca ucznia klas młodszych powinna liczyć nie mniej niż 100 słów, zaś ucznia klas starszych – nie mniej niż 200 wyrazów.

Regulamin konkursu poetyckiego: „KWIATY ZIEMI CIESZYŃSKIEJ”

1. Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie wiersza poświęconego wybranym przez siebie roślinom naszego regionu albo wspaniałym postaciom – tym znanym z historii i pomników lub szanowanym i podziwianym przedstawicielom własnej rodziny, którymi „rozkwita” Śląsk Cieszyński.

2. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: dla uczniów klas IV – VI oraz dla uczniów klas VII – VIII

3. Jest to konkurs jednego wiersza, więc każdy autor może nadesłać na konkurs tylko jeden utwór.

Prace konkursowe (tylko w Wordzie!) uczniowie powinni przesłać do 12 marca (!) swojej Pani Polonistce. Trzy najlepsze prace z każdej klasy (zarówno w konkursie prozatorskim, jak i poetyckim) zostaną poddane ocenie szkolnego jury.

Ogłoszenie wyników nastąpi 21 marca br. – podczas Światowego Dnia Poezji”