Światowy Dzień kota to coroczne święto obchodzone w Polsce od 2006 roku, które podkreśla znaczenie kotów w życiu człowieka. W Polsce dzień ten obchodzony jest 17 lutego. W trakcie zajęć świetlicowych zorganizowanych w dniu 15 lutego przez panią Elżbietę Brachaczek i panią Agnieszkę Niemiec dzieci miały okazję poznać bliżej koci świat.

W trakcie zajęć przeczytaliśmy fragment książki pt. „ Gwiazdko, gdzie jesteś?” autorstwa Holly Webb i zapoznaliśmy się z ciekawostkami na temat życia tych fascynujących zwierząt. Dzieci świetnie poradziły sobie również z dwoma quizami na temat kocich zwyczajów oraz wykazały się dużą pomysłowością w trakcie wykonywania prac plastycznych przedstawiających czarne koty.