25 listopada obchodzimy ,,DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA”.

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada.

Pluszowe misie służą za pocieszycieli, przyjaciół, a nawet poduszki, zostają bohaterami książek i trafiają na wielki ekran jako gwiazdy filmowe.

Pluszowy miś ma swoją historię: w 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w formie komiksu. Wtedy pewien producent zabawek zainspirowany obejrzaną historią postanowił stworzyć nową zabawkę dla dzieci, małego, pluszowego niedźwiadka, którego nazwał  Teddy Bear. Do najbardziej znanych należą: Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Yogi, Miś Uszatek, Miś Barnaba czy Miś Paddington.

Uczniowie ( i nie tylko ) naszej szkoły począwszy od klasy I do VIII prezentują na zdjęciach swoje ulubione MISIE: