W piątek, 6 – tego listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Klasy I – III bardzo aktywnie włączyły się w akcję, przygotowując zdrowe przekąski i nie tylko. Uczniowie klasy I a ułożyli własną piramidę zdrowego żywienia i urządzili owocową przerwę. I b oraz II b przygotowały smaczne jogurty z pożywnymi dodatkami ; I c poza zdrowym drugim śniadaniem, ćwiczyła w rytm warzywnej gimnastyki. Zaś w klasie II a powstały pyszne kanapki. Na szkolnych gazetkach pojawiły się piękne prace plastyczne i dekoracje wykonane przez uczestników zajęć świetlicowych. Akcja miała na celu promocję zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów naszej szkoły i była bardzo udana, co widać na poniższych zdjęciach. Bardzo dziękuję za pomoc i zaangażowanie wszystkim dzieciom i wychowawcom.
Elżbieta Brachaczek – koordynator wydarzenia