Z okazji Światowego Dnia Erasmusa w środę, 14 października w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 5a. Na początku poprzez prezentacje multimedialne uczestnicy zostali zapoznani z ciekawostkami dotyczącymi wybranych państw europejskich. W dalszej części przygotowywali potrawy z różnych regionów świata : Turcji, Portugalii, Hiszpanii i Polski. Podczas degustacji największym przysmakiem okazało się tradycyjne polskie danie – kopytka oraz portugalski deser – Ovos Moles. Na zakończenie w formie zabawy i podsumowania naszych warsztatów uczniowie poznali kilka słów po hiszpańsku, turecku i portugalsku. Mamy nadzieję, że swoje nabyte umiejętności kulinarne wykorzystają w swoich domach, razem z bliskimi.

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników oraz nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie warsztatów. 

Monika Gomela 

Filmik z warsztatów

previous arrow
next arrow
Slider