Tradycją klas młodszych w naszej szkole stał się coroczny jesienny spacer szlakiem zabytków Cieszyna.

Również w tym roku klasa 1 a wraz z wychowawcami Klaudią Krawczyk i Katarzyną Kulką wyruszyły z pierwszakami na Wzgórze Zamkowe. Dzieci miały okazję poznać się bliżej na pierwszej klasowej wycieczce.

Spacerując poprzez Rynek i odwiedzając Studnię Trzech Braci, uczniowie klasy 2 b prowadzeni przez wychowawcę Agnieszkę Bagińską i panią Wiktorię Polak przypomniały sobie legendę o założeniu naszego miasta. Z kolei klasa 2 c wraz z wychowawcą Beatą Wlach i panią Haliną Pelikan wybierając się na Wzgórze Zamkowe, zwiedziła Pałac Myśliwski, Rotundę św. Mikołaja, Wieżę Piastowską, a w trakcie dalszej wędrówki  Studnię Trzech Braci.

Tymczasem klasy trzecie postawiły w tym roku na cieszyńskie zabytki przyrody . W jesiennej aurze 3 a z wychowawcami Barbarą Rewig i Joanną Prochaską – Pelar zawędrowały poprzez Cieszyńską Wenecję aż po tereny rekreacyjne pod Wałką. Z kolei 3 b z Katarzyną Małysą – wychowawcą klasy  i panią Barbarą Bejmą dotarła do pomnika Mieszka I w Lasku Miejskim, Parku Pokoju oraz Parku na Wzgórzu Zamkowym gromadzącym pomniki przyrody .

Jesienna pogoda sprzyjała  integracji i odświeżaniu wiedzy o jakże urokliwych zakątkach  Cieszyna.

previous arrow
next arrow
Slider