W pierwszy piątek października obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ta dla społeczności szkolnej stała się już tradycją. Jej celem jest propagowanie nauki matematyki w zabawowy i przyjemny sposób. Chcemy, aby uczniowie uświadomili sobie, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w codziennym życiu.

Tego dnia chętni uczniowie przystąpili do egzaminu z “tabliczkowej wiedzy”, by uzyskać certyfikat eksperta. Egzamin był przeprowadzany przez uczniów klasy 7c. Obchody X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczestnikach wiele pozytywnych emocji, a wspólna zabawa zachęciła do dalszej nauki. Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego matematycznego święta i gratujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia!

Alicja Roik – Sojka

Monika Gomela