Lasek Miejski nad Olzą, Lasek Miejski nad Puńcówką czy Kopce to rezerwaty przyrody znajdujące się w granicach miasta Cieszyna. Nasi uczniowie po raz kolejny dowiedli, iż nie jest im obca ochrona środowiska naturalnego. Wzięli udział w konkursie pod hasłem „Wiosna w Cieszyńskich Rezerwatach Przyrody” zorganizowanym przez Komisję Ochrony Przyrody, Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej, Oddział PTTK „Beskid Śląski”. W poniedziałek – 28 września br. w obecności Aleksandra Dordy – naczelnika wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM w Cieszynie oraz Jana Machały Przewodniczącego Komisji Ochrony Przyrody cieszyńskiego PTTK odbyła się uroczystość wręczenia nagród.

W naszej szkole nie zabrakło laureatów tegoż konkursu – I miejsce w kategorii klas I – III zajął Magnus Dawid, III miejsce Antonina Piszczek, natomiast w kategorii klas IV – VIII Błażej Granda zajął I miejsce, drugą nagrodę zdobyła Nicole Iwaniec, a trzecią Zuzanna Marek. Uczniów przygotowały mgr Renata Chamera – Wójcik i mgr Karina Pasterny.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Karina Pasterny