Dnia 26 września delegacja naszej szkoły, na czele z dyrekcją i uczniami z klasy 4a pod opieka wychowawcy i rodziców, wzięła udział w zorganizowanej po raz piąty uroczystości oraz pikniku historycznym, który odbył się w Pogórzu.

W trakcie uroczystości złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą obrońców Pogórza w 1939 roku oraz uroczyście wciągnięto flagę państwową. Następnie zebrani goście oraz mieszkańcy Pogórza uczestniczyli w odsłonięciu tablicy edukacyjnej w związku z 100. rocznicą udziału 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w wojnie bolszewickiej. Odsłonięta tablica dotyczyła największego zwycięstwa Pułku pod Obuchowem oraz szlaku bojowego jednostek podhalańskich w 1920 roku. Na tablicy po raz pierwszy zaprezentowano odnalezioną w archiwach listę żołnierzy cieszyńskiego Pułku, odznaczonych najwyższym orderem wojskowym, krzyżem Virtutti Militari, za odwagę wykazaną w wojnie z bolszewikami.

Po uroczystościach, na terenie miejscowego boiska, odbyła się rekonstrukcja historyczna oraz wystawa sprzętu wojskowego i historycznego.