9 czerwca 2020 roku o godzinie 10 spotkaliśmy się w strefie online na II edycji “Zapasów Historycznych” – Międzyszkolnego Konkursu Historycznego. Jego celem było rozwijanie pasji historycznej, zacieśnianie kontaktów między szkołami oraz sympatyczne spędzanie czasu i zabawa z wykorzystaniem nowoczesnej technologii informatycznej. Pomysłodawcą konkursu była Pani Natalia Kępińska. Wspólnie z grupą kreatywnych wolontariuszy z VI c – Kamilem Targoszem, Mateuszem Wojtasem, Wiktorem Wroną, Kacprem Staszewskim przygotowano nowa formę zapasów. Do historycznych potyczek przystąpili reprezentanci SP2 i SP6  z klas piątych w następującym składzie:

​Sp2: Hania Wróbel i Kamila Wojciuch z Vb, Stasiu Madzia i Filip Rybczyński z Vc i Amelka Niedźwiecka z Vc. 
SP6: Antoś Surzycki i Ania Śliż z Vb oraz Malwina Ochman i Sebastian Kruk Va.  
Konkurs składał się z kilku rund.  Uczniowie  wykazali się nie tylko wiedzą ale i wielkim zaangażowaniem. Było  sporo emocji,  dynamizmu, niespodzianek i zdrowej rywalizacji. Wszystko rozgrywało się na czas. Klimatu konkursowi nadawały też muzyczne przerywniki w wykonaniu Mateusza i Wiktora z VI c.  
Zwycięzcami II edycji zapasów zostali: Antoś Surzycki – I miejsce, Sebastian Kruk II – miejsce, Amelka Niedźwiecka i Ania Śliż – III miejsce. 
Wrażenia uczestników zapasów były bardzo pozytywne- wszyscy byli zachwyceni – formą,  organizacją, klimatem, oprawą i zgłosili swój akces do kolejnej edycji.
Fotorelacja