W ostatnich tygodniach czerwca – dzięki Fundacji ,,Gotowi do działania” – nasza szkoła wzięła udział w projekcie upowszechniającym teatr i kulturę polską. Wszystko to za sprawą ,,Objazdu mickiewiczowskiego – wzorem Reduty”, z którym (wirtualnie) przyjechała do ,,Dwójki”  grupa aktorów z Supraśla.

Chętni uczniowie (z klas 5c, 6c, 7a, 7c oraz 8a) mieli okazję poczuć piękno żywego słowa oraz poznać warsztat pracy aktora. Najpierw obejrzeli przedstawienie pt. ,,Dziady – Noc Pierwsza”, a później – 19 czerwca br. –  spotkali się (za pośrednictwem Zooma) z zaproszonymi gośćmi.

Byli to: Piotr Tomaszuk – reżyser przedstawienia,Dariusz Matys, Rafał Gąsowski, Monika Kwiatkowska, Adrian Jakuć-Łukaszewicz oraz Mateusz Kasprzak.

W tym niezwykle klimatycznym i interesującym spotkaniu wzięli udział Dyrektor szkoły Katarzyna Surzycka oraz przedstawiciele Grona Pedagogicznego i Rady Rodziców z przewodniczącym Krzysztofem Neściorem na czele.

Inicjatorką przedsięwzięcia, oraz osobą odpowiedzialną za jego zorganizowanie, była polonistka – Aleksandra Melcher.