Uczniowie poznali już wszystkie figury szachowe oraz sposoby ich poruszania się po szachownicy. Stosują roszadę, wiedzą – co to ,,promocja pionka”, jak korzystnie ustawiać figury i które mogą ze sobą współpracować. Skoro nie mogą grać w szkole, grają …. z rodzeństwem i rodzicami w domu. Rodzinne szachy integrują rodziców i ich dzieci.
Uczniowie przesyłają nauczycielowi rozwiązania zagadek oraz zaznaczając na szachownicy 1 ruch do MATA, rysując strzałki w programie Paint lub wpisują pole docelowe, czasem wysyłają zdjęcia z ustawionymi figurami na swoich szachownicach.

Biorą też udział w zajęciach szachowych on- line: analizują końcową fazę gry – wyznaczają 2, a nawet 3 ruchy do MATA, w drużynie z nauczycielem grają z szachistami innych narodowości  na szachowym serwerze internetowym. Wiele rodzin rozpoczęło grę w szachy w swoich domach, co zachęca i motywuje dzieci do logicznego myślenia, planowania i przewidywania.                              
Beata Wlach
Zobaczcie zdjęcia naszych uczniów.