Z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Kolorowej Skarpetki zapraszamy wszystkich uczniów SP2 do wspólnej zabawy!

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki. Wypada on 21 dnia 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia –  trisomia 21.

Co roku tego dnia zakładamy kolorowe skarpetki (nie do pary) solidaryzując się z osobami chorymi na Zespół Downa i zwracamy uwagę na ich problemy.

W tym roku chcemy Was zachęcić do obchodzenia tego Dnia w nieco inny sposób. Poniżej zamieszczony jest link, pod którym znajdziecie kolorowankę – skarpetki. Bardzo prosimy chętnych uczniów o wydrukowanie i pokolorowanie skarpet według własnego pomysłu.  Następnie zdjęcie ozdobionych skarpetek prosimy załączyć w komentarzu pod postem.

Link do skarpetek: https://www.dla-dzieci.com.pl/kolorowanki/kolorowanki_ubrania-Kolorowanka__skarpety.html

Pokażmy wszyscy, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa!

Życzymy dobrej i twórczej zabawy!

Pozdrawiamy serdecznie,

specjaliści SP2