W naszej szkole realizujemy programy własne i kilka ciekawych innowacji pedagogicznych, jedną z nich jest propozycja pań: Joanny Kulesza oraz Natalii Kępińskiej – “Kultura jest cool”.

Założeniem innowacji jest rozbudzenie zainteresowań szeroko pojętą kulturą, świadomy odbiór jej form, przybliżanie zagadnień związanych zarówno z zasadami dobrego zachowania w różnych miejscach i okolicznościach, jak i kultury pojętej jako to, co nas otacza, co jest naszą historią oraz tradycją. Zajęcia warsztatowe, konkursy oraz działania o charakterze ciągłym, jakie zaproponuje uczniom innowacja, tworzą idealne podłoże ekspresyjnych i twórczych dokonań uczniów, a także fundament dla budowy tożsamości wraz z zdroworozsądkowym pojęciem poczucia własnej wartości.
Ważnym wymiarem jest także integracja uczniów Dwójki z uczniami zaprzyjaźnionej Szóstki.

19 lutego odbyła się pierwsza odsłona – warsztaty taneczne, przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 6, pana Grzegorza Korca, spotkanie zakończyła integracja sportowa.