W dniu 27 lutego 2020r. klasa III a skorzystała z zaproszenia na wystawę „Opowieści z fabryk mebli giętych” zorganizowaną przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości.

Wystawa usytuowana została w zabytkowej, modernistycznej willi i prezentowała meble produkowane przed wojną w cieszyńskiej fabryce Kohnów. Spadkobiercą tradycji produkcji mebli giętych jest dzisiejsza fabryka w Radomsku i Jasienicy.

Uczniowie z zaciekawieniem oglądali eksponaty wystawy i mieli możliwość wysłuchania prelekcji o tradycji wytwarzania mebli giętych. Klasa III a i opiekunowie są wdzięczni rodzicom jednej z naszych uczennic, którzy nie tylko skierowali zaproszenie na wystawę, ale otoczyli nas opieką. Oboje Państwo Rzeźniczek są autorami aranżacji wystawy i poprzez swoje zaproszenie podkreślili dobrą współpracą z naszą szkołą.

Renata Chamera – Wójcik