CZWARTEK – 02.01.2020r. SKŁADNIKI OBIADU
Kapuśniak z kiszonej kapusty z ziemniakami Pierogi z jagodami z jogurtem, kompot Kapusta kiszona, marchew, pietruszka, seler, cebula, boczek wędzony, natka pietruszki, ziemniaki, pierogi z jagodami, jogurt naturalny, cukier puder, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska
PIĄTEK – 03.01.2020r.  
Zupa ogórkowa z ziemniakami Makaron z serem i sosem truskawkowym, kompot   Porcje rosoł. z kurczaka, ogórki kiszone, marchew, pietruszka, seler, cebula, śmietana 18%, ziemniaki, natka pietruszki, makaron 4-jajeczny, twaróg półtłusty, truskawki, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska
PONIEDZIAŁEK -06.01.2020r.  
ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI STOŁÓWKA NIECZYNNA
WTOREK -07.01.2020r.       
Zupa koperkowa z ryżem Gulasz wołowy, ziemniaki ze szczypiorkiem, surówka z marchwi i pora, kompot   Porcje rosoł. z kurczaka, koperek zielony, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, natka pietruszki, łopatka woł. b/k, mąka pszenna, olej rzepak. szczypiorek,  masło, mleko 2%, olej rzepak., jogurt 2%, mieszanka kompot., cukier, sól morska
ŚRODA – 08.01.2020r.       
Krupnik z kaszy jaglanej Kotlet schabowy, ziemniaki ze szczypiorkiem, mizeria ze śmietaną, kompot   Porcje rosoł. z kurczaka, kasza jaglana, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, natka pietruszki, schab wieprz. b/k, mąka pszenna, jajka, bułka tarta, olej rzepakowy, ziemniaki, szczypiorek,  masło, mleko 2%, ogórki zielone, jogurt 2%, śmietana 18%, mieszanka kompot., cukier, sól morska
CZWARTEK– 09.01.2020r.    
Zupa jarzynowa czysta Pieczeń z indyka, ziemniaki ze szczypiorkiem, sałatka z czerwonej z kapusty, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, mieszanka wielowarzywna, cebula, por, natka pietruszki, filet z indyka, olej rzepak., mąka pszenna, ziemniaki, szczypiorek,  mleko 2%, masło, kapusta czerwona, ocet jabłkowy, olej słonecznik., mieszanka kompotowa, cukier, sól morska
PIĄTEK – 10.01.2020r.    
Zupa pomidorowa z makaronem Filet z morszczuka smażony/kotlet mielony z ryby*/, ziemniaki ze szczypiorkiem, bukiet warzyw z wody, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, koncentrat pomidorowy 30%, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, śmietana 18%, makaron, filet z morszczuka, olej rzepak., mąka pszenna, jajka, bułka tarta, ziemniaki, szczypiorek,  mleko 2%, masło, bukiet warzyw, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska

__    – produkty podkreślone są alergenne

*      – dla dzieci I – III klasy

Dyrektor              Kierownik gosp.                 Intendent                       Kucharz

  K. Gładczak               C. Macura                          H. Czyż                      B. Grzeszczak