Ludzie, którzy kochają przemocy nie znają – w Dwójce mówimy STOP PRZEMOCY!

W ramach Międzynarodowej Kampanii „Orange the World” 10 grudnia br. w cieszyńskiej „Dwójce” odbyły się warsztaty dotyczące szeroko rozumianej przemocy. Uczestniczyli w nich trzecioklasiści.

Dzieci, pod czujnym okiem specjalistów – Katarzyny Radziszewskiej (pedagoga), Justyny Rozum (psychologa) i Anny Żukrowskiej (logopedy) – uświadomiły sobie, jak reagować w sytuacji zagrożenia. Dowiedziały się także, że przemoc może mieć różne oblicza.

Warto wspomnieć, że przeprowadzenie akcji było możliwe dzięki wychowawcy klasy III a Renaty Chamery – Wójcik, która należy do ogólnoświatowej organizacji dla kobiet Soroptimist International. To ta organizacja zainicjowała trwające na całym świecie przedsięwzięcie „Podświetlamy świat na pomarańczowo”.

Działania dzieci wspierała dyrektor szkoły Katarzyna Gładczak, która gościnnie wzięła udział w warsztatach.