29 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w C-nie odbył się, już po raz piąty, tradycyjny ,,Wieczór z Korczakiem” w ramach obchodów Święta Patrona tej placówki, na który zostaliśmy zaproszeni.

Przygotowany program był bardzo bogaty, urozmaicony.

W konkursie na talent w Cieszynie naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica klasy piątej b – Natasza Rymanowska, która zachwyciła widownię swoim występem.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w ciekawie przygotowanych warsztatach. Do wyboru mieli m. in. kursy: kulinarne, plastyczne, muzyczno- taneczne, literackie oraz tzw. małą formę teatralną.

Niezwykle ciekawym i inspirującym stał się tego wieczoru występ grupy teatralnej pod kierownictwem p. Bogusława Słupczyńskiego. Młodzi aktorzy przedstawili sztukę pt. ,,Pamiętnik Blumki”.

Każdy zaproszony gość otrzymał dyplom oraz upominek.

Na koniec zaprezentował się zespół ,,Klezmer”.

Bardzo dziękujemy zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 3 w C-nie za zaproszenie i możliwość wspólnego świętowania w tak wyjątkowej, miłej atmosferze.

Małgorzata Gomulicka