ŚRODA – 04.12.2019r. SKŁADNIKI OBIADU
Zupa kalafiorowa z makaronem Boeuf Strogonow, kluski śląskie, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, kalafior, cebula, por, marchew, pietruszka, seler, śmietana 18%, makaron, natka pietruszki, udziec woł. b/k, olej rzepak., mąka pszenna, masło, papryka czerwona, pieczarki, ogórki kiszone, kluski śląskie, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska
CZWARTEK –05.12.2019r.
Zupa pomidorowa z ryżem Filet z miruny, ziemniaki szczypiorkiem, surówka z kiszonej kapusty, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, koncentrat pomidorowy 30%, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, natka pietruszki, filet z miruny, jajka, masło, bułka tarta, ziemniaki, mleko2%, szczypiorek, olej rzepak., kapusta kiszona, olej słonecznikowy, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska
PIĄTEK -06.12.2019r.
Barszcz zabielany z ziemniakami Ryż z jabłkami i bananami , kompot Buraki, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, śmietana 18%, jogurt naturalny, boczek wędzony, ziemniaki, natka pietruszki, ryż, banany, jabłka, olej rzepak., mleko 2%, masło, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska
PONIEDZIAŁEK – 09.12.2019r.
Zupa grysikowa Sztuka mięsa, sos chrzanowy, ziemniaki, sałatka z czerwonej kapusty z jabłkiem, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, kasza manna, cebula, por, marchew, pietruszka, seler, masło, natka pietruszki, udziec woł. b/k, chrzan na kwasku cytrynowym, mąka pszenna, ziemniaki, mleko 2%, śmietana 18%, kapusta czerwona, olej słonecznik., ocet jabłkowy, jabłka, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska
WTOREK – 10.12.2019r.
Zupa-krem z marchwi Kotlet z indyka, ziemniaki ze szczypiorkiem, mizeria ze śmietaną, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, cebula, por, pietruszka, seler, marchew, śmietana 18%, jogurt naturalny, natka pietruszki, filet z indyka, olej rzepak., mąka pszenna, jajka, bułka tarta, ziemniaki, masło, szczypiorek, mleko 2%, ogórki zielone, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska

* — dla dzieci I – III klasy SP2

produkty podkreślone są alergenne

Przyprawy używane w naszej kuchni: pieprz czarny mielony, pieprz ziołowy, pieprz kolorowy, pieprz cytrynowy, papryka słodka, kminek mielony, majeranek, lubczyk, kurkuma, ziele angielskie, liść laurowy, zioła prowansalskie, estragon, tymianek, bazylia, kwasek cytrynowy, czosnek świeży, gałka muszkatołowa

Dyrektor                    Kierownik gosp.                   Intendent                    Kucharz

K. Gładczak                   C. Macura                        H. Czyż                 B. Grzeszczak