Po kilkumiesięcznej przerwie, 19 listopada br., uczniowie klasy III a, pod opieką nauczycielek: Renaty Chamery – Wójcik i Klaudii Krawczyk, reaktywowali zdobywanie kolejnego stopnia Tropiciela Przyrody (srebrnej odznaki). Tym razem, wykorzystując tematykę zajęć lekcyjnych o rezerwatach i pomnikach przyrody, postanowili sprawdzić swoją wiedzę w praktyce i odwiedzili rodzime rezerwaty. Były to: Lasek Miejski nad Puńcówką i Olzą oraz Park pod Wałką. Młodzi tropiciele poznawali rosnące tam drzewa, niejednokrotnie pomniki przyrody, jak również gatunki występujących na tym terenie ptaków i ssaków. Nad merytoryczną stroną wycieczki czuwał przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK w Cieszynie – Jan Machał, który na zakończenie wyprawy po rezerwatach przeprowadził konkurs wiedzy przyrodniczej. Laureatami okazali się Pola, Weronika, Dominik i Miłosz. Wszyscy jednak okazali się zwycięzcami, gdyż otrzymali Książeczki Dziecięcej Odznaki Turystycznej PTTK „Wędruj z nami” oraz pamiątkowe dyplomy i materiały promocyjne.

Wycieczka odbywała się w pogodny, jesiennych dzień, toteż w dobrych nastrojach, z nową wiedzą o swoim regionie i pełni zapału w pokonywaniu kolejnych szczebli Tropiciela Przyrody, wróciliśmy do szkoły.

Zespół Redakcyjny III a

previous arrow
next arrow
Slider