Klasy 1-3 przystąpiły do realizacji programu „Dziel się uśmiechem”. Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Program powstał  we współpracy  Polskiego Czerwonego Krzyża, firmy Mars Polska i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Uczniowie otrzymali pakiet edukacyjny: szczoteczkę i pastę do zębów oraz  zeszyt edukacyjny „ Ja i moje zęby”, który posłuży nam podczas przeprowadzanych zajęć na temat budowy, roli i funkcji zębów oraz sposobów dbania o nie. Dowiemy się również wiele o pracy lekarza stomatologa, jego gabinecie i wykonywanych zabiegach. Poznamy zasady  prawidłowej diety,  nauczymy się jak kontrolować spożywanie naszych ulubionych słodyczy i przybliżymy temat naturalnych sprzymierzeńców naszych zębów. Wierzymy w to, że ta prozdrowotna edukacja stanie się dla naszych uczniów kluczem do budowy właściwych postaw w teraźniejszości i przyszłości.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider