28 października 2019r. w Strumieniu uczniowie klas VII -VIII naszej szkoły reprezentowali miasto Cieszyn w rozgrywkach szachowych na szczeblu powiatowym.
Rozgrywki szachowe z najlepszymi drużynami powiatu cieszyńskiego nie były łatwe. Uczniowie dzielnie walczyli o miejsce na podium i…udało się !

Drużyna szachistów zdobyła 13 punktów i zajęła III miejsce w POWIATOWYM DRUŻYNOWYM TURNIEJU SZACHOWYM.
Skład drużyny:

1. Michał Wąsowicz – kl. 8a

2. Jan Piszczek – kl. 7a

3. Kacper Bieniek – kl. 8a

4. Angelika Skalska – kl.7b

Drużyna uzyskała 13 punktów, z tego najwięcej punktów zdobył Jan Piszczek i Kacper Bieniek.
Na ,,najtrudniejszej” pierwszej i drugiej szachownicy zdobywali punkty najlepsi gracze:
Michał Wąsowicz z III kategorią szachową oraz Jan Piszczek z IV kategorią szachową.

Kategorie przyznawane są  na turniejach, zgodnie z przepisami Polskiego Związku Szachowego.

Drużyna szachistów będzie reprezentować naszą szkołę na szczeblu rejonowym.

Serdecznie gratulujemy: Michałowi, Jankowi, Kacprowi i Angelice oraz życzymy dalszych ,, przygód z szachami”, radości i sukcesów 🙂

Beata Wlach