W dniu 16 października 2019 r. uczniowie klasy 1 c wraz nauczycielami: Beatą Wlach i Haliną Pelikan wyruszyli na wycieczkę ,,Szlakiem cieszyńskich zabytków”. 

Uczniowie poznali najpiękniejsze budowle Cieszyna, poznali ich historię i architekturę. Podziwiali piękno Wieży Piastowskiej z XIV w, która pełniła funkcję obronną dawnego zamku książąt cieszyńskich na Górze Zamkowej.
Mieli okazję zobaczyć wnętrze  romańskiej Rotundy św. Mikołaja oraz  wieżę ostatecznej obrony, która została odsłonięta w 90. latach XX wieku.
Zobaczyli panoramę Cieszyna znajdującego się po  obu stronach  Olzy, jak również Beskid Śląski i Beskid Śląsko – Morawski. W wolnym czasie podziwiali piękno jesiennej przyrody, zbierali kasztany i kolorowe liście.
Końcowym etapem wycieczki był udział w konkursie wiedzy o Cieszynie.
Miło spędzony czas utrwalono na klasowych zdjęciach 🙂