W poniedziałek  14 października, grupka dzieci z klas II i IV bawiła się na zajęciach z wyjątkowym gościem.  Niecodziennie bowiem można w klasie spotkać…kota. Zajęcia z felinoterapii przeprowadziła dla nich pani Bogusława Łagosz.  Jej kot Jeger doskonale współpracował w kontakcie z naszymi dzieciakami.                                                                                 

Felinoterapia opiera się na założeniu, że kontakt ze zwierzęciem (tutaj kotem) przyczynia się do prawidłowego rozwoju małego człowieka. Jest to terapia, która m.in. pozwala przełamać różnego rodzaju ograniczenia, ułatwia komunikację, wpływa na  rozwój  sfery emocjonalnej.    W przeciwieństwie do psów kot do felinoterapii nie potrzebuje tresury – wystarczy jego naturalne zachowanie. Kontakt z kotem rozwija wrażliwość u dzieci, uczy empatii, stymuluje organizm do wytwarzania endorfin i cudownie odpręża. Dziecko w naturalny sposób odczuwa i reaguje na sygnały wysyłane przez  zwierzaka, co dało się zaobserwować u naszych dzieciaków.  Zajęcia wzbudziły ich radość, pozytywne uczucia i zrobiły ogromne wrażenie . Dziękujemy 🙂

Barbara Bejma