4 października obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ta dla społeczności szkolnej stała się już tradycją. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i wesoły sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami zostali uczniowie klasy 8c, zaopatrzeni w losy przepytywali swoich kolegów oraz dorosłych.

Obchody IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczestnikach wiele pozytywnych emocji, a wspólna zabawa zachęciła do dalszej nauki. Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego matematycznego święta i gratujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia!

Barbara Krużołek

Monika Gomela