Od 23 do 27 września br. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie przebywała grupa kilkudziesięciu uczniów oraz nauczyciele polskiej Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Kubisza w Gnojniku.

     Goście poznali specyfikę szkoły związaną z funkcjonowaniem klas integracyjnych i sportowych, razem ze swoimi rówieśnikami z klas siódmych i ósmych uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych z różnych przedmiotów, a także w rozgrywkach szachowych, warsztatach plastycznych i tanecznych oraz w zawodach w hali sportowej.

      Wielką atrakcją dla młodzieży z Gnojnika był spacer z przewodnikiem po Cieszynie, podczas którego poznali piastowską przeszłość nadolziańskiego grodu, a zwłaszcza jego niezwykłe zakończenie – uroczyste spotkanie z Burmistrz Miasta Cieszyna Panią Gabrielą Staszkiewicz w sali sesyjnej ratusza.

       Goście zostali również zaproszeni na pełną uroku jesienną wycieczkę do Brennej. W Beskidzkim Domu Zielin „Przytulia” w aktywny sposób zgłębiali tajniki tradycji i kultury regionu oraz wzięli udział w oryginalnych warsztatach, natomiast w drodze powrotnej udało im się nawet zobaczyć chronione gatunki nietoperzy w specjalnym obserwatorium.

        Uśmiechniętą wizytę, która odbywała się w ramach unijnego projektu: „Polska – Czechy – łączy nas Śląsk Cieszyński – nasza mała ojczyzna” zakończyło zwiedzanie Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie, który został patronem Szkoły
Podstawowej nr 2.

                                                                                            Beata Sabath

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider