ŚRODA –
11.09.2019r.
SKŁADNIKI OBIADU
Zupa koperkowa z ziemniakami Pieczeń wołowa na dziko w jarzynach, ziemniaki ze szczypiorkiem, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, koperek zielony, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, masło, śmietana 18%, ziemniaki, udziec woł. b/k, olej rzepak., włoszczyzna,  śmietana 18%, mąka pszenna, musztarda,  mieszanka kompotowa, cukier, sól morska
CZWARTEK –
12.09.2019r.
 
Barszcz zabielany z ziemniakami Sznycel drobiowy, ziemniaki ze szczypiorkiem, mizeria ze śmietaną, kompot Buraki, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, śmietana 18%, natka pietruszki, boczek wędzony, filet z kurczaka, jajka, bułka tarta, olej rzepak., ogórki zielone, ziemniaki, mleko 2%, masło, mąka pszenna, szczypiorek, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska
PIĄTEK –
13.09.2019r.
 
Kapuśniak z kiszonej kapusty z ziemniakami Makaron z serem  z sosem truskawkowym, kompot Kapusta kiszona, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, ziemniaki, boczek wędzony, makaron 4-jajeczny, twaróg półtłusty, truskawki, miód wielokwiatowy, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska
PONIEDZIAŁEK – 16.09.2019r.  
Zupa ryżowa Pieczeń z indyka, ziemniaki, brokuł z wody, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, ryż, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, natka pietruszki, filet z indyka, olej rzepak., mąka pszenna, ziemniaki, masło, mleko2%, brokuły, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska
WTOREK  – 
17.09.2019r.
 
Zupa pieczarkowa z kaszą   Kotlet mielony, ziemniaki ze szczypiorkiem, kapusta biała zasmażana, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, pieczarki, cebula, marchew, pietruszka, seler, por, natka pietruszki, kasza jęczmienna,  śmietana 18%, łopatka woł. b/k, łopatka wieprzowa b/k, bułki zwykłe, jajka, mąka pszenna, bułka tarta, olej rzepak., kapusta biała, ziemniaki, mleko 2%, masło, szczypiorek, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska

*   —  dla dzieci I – III  klasy SP2

  –     produkty podkreślone są alergenne

Przyprawy używane w naszej kuchni: pieprz czarny mielony, pieprz ziołowy, pieprz kolorowy, pieprz cytrynowy, papryka słodka, kminek mielony, majeranek, lubczyk, kurkuma, ziele angielskie, liść laurowy, zioła prowansalskie, estragon, tymianek, bazylia, kwasek cytrynowy, czosnek świeży, gałka muszkatołowa

Dyrektor                    Kierownik gosp.                   Intendent               Kucharz

K. Gładczak                   C. Macura                          H. Czyż                B. Grzeszczak