Turniej wiedzy historycznej przeprowadzony w dniu 3 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 był inicjatywą grupy wolontariuszy z klasy 5c ze Szkoły Podstawowej nr 2. Jego celem było rozwijanie współpracy między szkołami oraz promowanie uczniów zdolnych, o zainteresowaniach historycznych. Konkurs był adresowany do uczniów klas 4-tych. Miał formę turniejowego współzawodnictwa i jednocześnie radosnej zabawy. Klimat konkursu tworzyła silna czołówka w składzie:

Kamil Targosz – postać medialna, „złotousty”, który swoim dowcipem i ciętym humorem oraz luzem potrafi rozbawić największego smutasa i rozkręcić każdą imprezę. 

Kacper Staszewski – rzeczowy, konkretny, czuwa nad wszystkim. Strażnik praworządności, nic nie umknie jego bystrości, profesorski rozmach ma ten chłopak.

Wiktor Wrona – jego dynamizm, ekspresja w duecie z jego puzonem podnosi temperaturę i zagrzewa do walki, aż krew w żyłach nabiera tempa.

Mateusz Wojtas – czysta poezja, ze swoją gitarą przenosi w inny wymiar, robi się bardzo romantycznie, ten chłopak potrafi porwać niejedno serce.

Julka Frycz, Roxana Kopiec, Natasza Czauderna – iskierki, porwą każdego do tańca, radością swą podniosą na duchu, dziewczyny do tańca i do różańca, wszędobylskie, wszystko zrobią, załatwią, mówisz i masz – takie to perły, taka to cała prawda o nich. 

To właśnie oni popisali się na naszej imprezie wielkim talentem organizacyjnym i możemy być z nich bardzo dumni. 

Po ostrej rywalizacji 5 zespołów zostali wyłonieni zwycięzcy w kategorii indywidualnej i grupowej. Tak naprawdę, w naszym turnieju wszyscy byli zwycięzcami.

Wyniki konkursu:

Indywidualnie:

Antoni Surzycki kl. 4b, SP6

Sebastian Kruk kl. 4b, SP6

Wojciech Adamski kl. 4, SP6

Grupowo:

Klasa 4b, SP6

Klasa 4a, SP6

Klasa 4b, SP2

Turniej wiedzy uświetniali uczniowie SP2 swoimi pokazami muzyczno-tanecznymi: Julka Kenig, Amelka Niedźwiedzka, Kacper Staszewski, Mateusz Wojtas, Wiktor Wrona, Julka Frycz, Roxi Kopiec, Natasza Czauderna. 

Szacownymi gośćmi byli zaś: dyrektor SP2 Pani Katarzyna Gładczak, dyrektor SP6 Pan Grzegorz Konieczny, a także rodzice, dziadkowie i babcie uczniów biorących udział we współzawodnictwie. Dziękujemy, że wspieraliście swoje pociechy i bawiliście się świetnie razem z nami. Sponsorem nagród była Szkoła Podstawowa nr 6 – serdeczne podziękowania dla dyrektora Grzegorza Koniecznego. 

Naszej imprezie towarzyszył kiermasz ciast przygotowany przez uczennice kl. 5b z SP6. Można było smakować różne ciasta i ciasteczka. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne. 

Tak więc ciało, głowa i serce cieszyły się. Każde dostało swoją strawę – wszystko dla wszechstronnego rozwoju osobowości naszych podopiecznych. 

Opiekun całego przedsięwzięcia 

Natalia Kępińska – koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu w SP2 i SP6