ŚRODA –
12.06.2019r.
SKŁADNIKI OBIADU
Zupa pomidorowa z tartym ciastem Filet z morszczuka smażony, ziemniaki ze szczypiorkiem, surówka z kiszonej kapusty, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, koncentrat pomidorowy 30%, cebula, marchew, pietruszka, seler, por, śmietana 18%, tarte ciasto, filet z morszczuka, mąka pszenna, jajka, bułka tarta, olej rzepak., ziemniaki, szczypiorek, masło, kapusta kiszona, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, kurkuma, pieprz cytrynowy, chrzan
CZWARTEK –
13.06.2019r.
 
Barszcz zabielany z ziemniakami   Makaron z sosem bolońskim, kompot Buraki, cebula, marchew, pietruszka, seler, por, śmietana 18%, boczek wędzony, ziemniaki, makaron 4-jajeczny, mięso wołowe b/k, pieczarki, koncentrat pomidorowy 30%, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, papryka słodka, kurkuma, bazylia, zioła prowansalskie
PIĄTEK –
14.06.2019r.
 
Żurek z ziemniakami   Jajko gotowane, sos koperkowy, ziemniaki ze szczypiorkiem, surówka z marchwi i jabłka, herbata owocowa Żurek na zakwasie, cebula, marchew, pietruszka, seler, por, śmietana 18%, jajka,  mąka pszenna, ziemniaki, koperek zielony, jabłka, szczypiorek, herbata owocowa, cukier, sól morska, czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, kurkuma, chrzan na kwasku cytrynowym
PONIEDZIAŁEK -17.06.2019r.  
Zupa jarzynowa Risotto z mięsem, sos pomidorowy, kompot Porcje rosoł. z kurczaka, kalafior, brokuł, mieszanka warzywna 7-składnikowa, cebula, por, śmietana 18%, masło, ziemniaki, natka pietruszki, ryż, łopatka wieprzowa b/k, koncentrat pomidorowy 30%, olej rzepak., mąka pszenna,  mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, czosnek świeży, lubczyk, pieprz czarny, pieprz ziołowy, kurkuma, bazylia
WTOREK –
18.06.2019r.
 
Rosół z makaronem Kotlet schabowy, ziemniaki ze szczypiorkiem, sałatka z młodej kapusty, kompot                               Porcje rosoł. z kurczaka, marchew, pietruszka, seler, cebula, por, makaron nitki, natka pietruszki, schab wieprz. b/k, olej rzepak., mąka pszenna, jajka, bulka tarta, ziemniaki, masło, szczypiorek, kapusta młoda, ocet jabłkowy, olej słonecznikowy, mieszanka kompotowa, cukier, sól morska, pieprz czarny, pieprz ziołowy, lubczyk, kurkuma, czosnek świeży

J A D Ł O S P I S

*   –  dla dzieci I-III  klasy  SP2

__ – produkty podkreślone są alergenne

Dyrektor                   Kierownik gosp.           Intendent                     Kucharz

K. Gładczak                 C. Macura                      H. Czyż                    I. Mrowczyk