7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.
Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.
Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę. My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę.

Przebieg akcji:
SP2 wzięła udział w akcji 7 czerwca o godz. 9.00 – 9.15. Ze względu na deszcz musieliśmy zostać w szkole, w salach, a nie na terenie zielonym przy szkole. Zdecydowaliśmy wcześniej, że czytanie odbędzie się w formie głośnego czytania nauczycieli.
Nauczyciele otrzymali pokaźny zbiór ok.60-ciu książek do wyboru i zostali poproszeni o głośne czytanie w klasach, w których akurat mieli lekcje. Akcja objęła wszystkie klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. 
Uczniom i nauczycielom spodobało się wspólne czytanie, niektórzy zapałali chęcią dokończenia czytanej książki.
Finał przedsięwzięcia miał miejsce, jak co roku, w gabinecie Burmistrza Cieszyna. Najlepiej czytający, z poziomu klas czwartych, wybrali się z panią Joanną Kuleszą zaprezentować wybrane utwory, ze zbioru „Cudowny chleb” J.Ondrusza, przed władzami naszego miasta. 
 Iza Królica

smartcapture